Dr. David R. Hawkins: Gyógyulás és felépülés
Love2translate Kiadó, Marosvásárhely, 2014
ISBN: 978-606-8352-44-2
keménytáblás, cérnafűzött, 485 oldal
Mérete: 22 x 14 x 2,2 cm
Ezeket a holisztikus gyógyászattal kapcsolatos előadásokat a szerző eredetileg különböző rehabilitációs szervezetek és klinikai szakorvosok előtt mondta el. A hangsúly a felépülésen van, annak legteljesebb értelmében: mentális, fizikai, lelki, valamint spirituális téren. A „gyógyulás" az EGÉSZséget, teljessé válást jelenti, míg a „kezelés" korlátozott, és rövid távra szól.
A szerző ötvenévnyi széleskörű klinikai tapasztalattal a háta mögött a terület legkiválóbb vezető egyéniségévé vált, amint erre az emberi tudat témakörében írt több mint nyolckötetes könyvsorozata is rávilágít. A tudat összefonódik mind az egészséggel, mind a magatartással, ugyanakkor az emberi lét pszichológiai pilléreivel is.
Ez a kézikönyv a szerzőnek a témában írt minden előadását magában foglalja, és a sokféle formában megnyilvánuló emberi szenvedés enyhítését szolgálja. Valóban meggyógyulni annyit tesz, mint minden szinten teljessé, egésszé válni.
Részletek a könyvből
Mi az, ami a fájdalomküszöbünket, illetve a fájdalomra való érzékenységünket meghatározza? Ahogy teltek az évek, számos spirituális és tudattal kapcsolatos módszert tanultam, és kezdtem őket a fájdalomra alkalmazni. A fájdalom megtapasztalása kezdett enyhülni, és a legnagyobb meglepetésemre, amikor fogorvoshoz mentem, csak mérsékelt fájdalmat éreztem a gyötrelem helyett. A fájdalom fokozatosan tovább enyhült, míg végül már csak kellemetlen volt. Amikor ma fogorvoshoz megyek, már kellemetlen érzésem sincs. Mintha alig egy perce ültem volna be a székbe, és már fel is állok. „Kész is van?”, kérdezem ilyenkor. „Hihetetlen, hogy máris befejezte!”
A fejezet végén olyan önhipnózisos, önszuggesztiós módszerekről lesz szó, amelyek megerősítenek abban, amit tanultunk. Például hogy miként fordíthatunk az előnyünkre egy valamelyest módosult tudatállapotot, hogyan hozzunk létre a gyorsabb tanulás érdekében egy olyan teret, amelyben befolyásolhatóbbak vagyunk, hogyan enyhíthető a fájdalom, és milyen az a közeg, amelyben könnyebben megy a tanulás? A következő fogorvosnál tett látogatásig lehet, hogy nem sok ideje lesz megtanulni ezeket a módszereket, ezért azt is elmondjuk, hogy miként lehet ezeket felgyorsítani.
Az első megoldandó feladat a heveny fájdalom kezelése. Valakinek séta közben egyszer csak kificamodik a bokája, ami gyötrelmesen fáj; vagy eltörik a lába, vagy hirtelen epegörcse, vesegörcse, anginás fájdalma lesz; esetleg csupán szokványos balesetet szenved, például lehorzsolja a lábszárát, vagy beüti valamibe a fejét, és lesújt rá a fájdalom. Hogyan kezelünk egy ilyen heveny fájdalmat? Bemutatunk egy olyan módszert, amellyel sokféle betegség kezelhető, és amely segítségével mind a heveny, mind a krónikus fájdalom elmúlik. (Részlet a Fájdalom és szenvedés című fejezetből)
Az elmének olyan ereje van, hogy amilyennek tartja a tapasztalatot, az valósággal megszabja annak megélését. A félelem bizonyos világnézetet hoz létre, és hajlamos önbeteljesítő jóslattá válni. A legutóbbi egyetemi kutatások, valamint saját kutatásaink is azt igazolják, hogy amire gondolunk, az hajlamos megnyilvánulni a világunkban. Az általunk megtapasztalt világ tehát annak a külső megnyilvánulásává válik, ami az elménkben van, így az életünk valójában a tükrök világa. Amit látunk és tapasztalunk, az tulajdonképpen saját tudatszintünk kivetülése. (Részlet az Aggodalom, félelem és szorongás című fejezetből)